Půjčovny lyží dnes už (díky bohu) nabízejí moderní a pravidelně servisované vybavení, které si můžete pořídit jen na dobu, kdy jej skutečně potřebujete. Pokud vyrážíte na hory jednou ročně, ušetříte nejen peníze, ale i starosti s údržbou a skladováním (mmch - lyže se více kradou ze sklepů, než ze sjezdovek).
Naopak vlastní lyžařské vybavení se vyplatí všem, kteří tráví na sjezdovkách více času. Investice do kvalitních lyží, bot a výbavy je sice vyšší, ale v dlouhodobém horizontu se vrátí. Navíc máte jistotu, že vám vybavení dokonale padne a odpovídá vašemu stylu jízdy. (Ale s tím skladováním lyží ve sklepě, to si dejte fakt bacha).
Výhody půjčovny:
Nevýhody půjčovny:
Výhody vlastního vybavení:
Nevýhody vlastního vybavení:
"Každoročně jezdíme do Alp a pokaždé si půjčujeme lyže na místě. Mají tam skvělé modely a nemusím se starat o servis. Zároveň mě baví zkoušet novinky každou sezónu."
Martin (36 let, Brno)
"Jednou jsem si lyže půjčila a už nikdy, nikdy, nikdy tu chybu neudělám. Pán z půjčovny byl sice jak mílijus, ale nenabrousil mi hrany! Málem jsem se zabila!”
Lucka (27 let, Pardubice)
Jak je vidět, co lyžař, to názor. Obecně platí, že pokud si něco půjčujete, ujistěte se, že firma je důvěryhodná, spolehlivá a má už od minulých zákazníků dostačující hodnocení - ale to platí všude.
Podle statistik máme jako národ ve velké oblibě tuzemská střediska: Krkonoše, Šumavu a Jeseníky. Do zahraničí míříme nejčastěji do Rakouska a Itálie, kde najdeme perfektně upravené sjezdovky a výborné zázemí. Lyžování v zahraničí bývá sice o fous dražší, ale nabízí větší výběr sjezdovek a modernější lanovky.
Aby nebyla polízanice ještě než sjedete první kopec, nezapomeňte na základní výbavu: